Ćwiczenie interaktywne na przekształcanie zdań

Share with others:

Can you use ‘so’ and ‘such’, ‘too’ and ‘enough’ and ‘more’ and ‘less’ in practice? Check yourself 🙂
Do the gap-fill exercise. There are 7 pairs of sentences which refer to the 7 pictures provided. In each pair both sentences have got the same meaning, so they paraphrase each other, but they have got a bit different structure. Wykonaj ćwiczenie z lukami. W ćwiczeniu znajdziesz siedem par zdań, które korespondują z przedstawionymi siedmioma zdjęciami. W każdej parze obydwa zdania mają takie samo znaczenie, parafrazują się więc wzajemnie, ale mają nieco inną konstrukcję.

 

Instrukcja:
Uzupełnij luki odpowiednimi słówkami. Czasem brakuje jednego słowa, innym razem do luki należy wpisać dwa wyrazy. Następnie kliknij w ‘Check’ aby sprawdzić swoje odpowiedzi. Możesz kliknąć na ‘?’ jeśli potrzebujesz wskazówki. Zauważ jednak, że korzystając z pomocy, tracisz punkty.

!!!Jeśli twój wynik nie jest zadowalający, zajrzyj na strony: Użycie ‘more’ i ‘less’, Użycie ‘too’ i ‘enough’ oraz Użycie ‘so’ i ‘such’ part 1, gdzie znajdziesz informacje i wiele przykładów na temat tego, kiedy i w jaki sposób stosujemy te struktury.

Zapraszam również do polubienia i śledzenia mojej strony na facebooku . Kliknij, polub, bądź na bieżąco.

Share with others:

You may also like...