Książka jako najlepszy prezent gwiazdkowy dla anglofila.

Share with others:

Nastał grudzień, i jak co roku przyjdzie się nam zmierzyć z zakupowym szaleństwem prezentów. Tak, to już ten czas! Dlatego spieszę z ciekawą propozycją. Co powiecie na zakup książki, o której jakiś czas temu pisałam na blogu? Chodzi oczywiście o pozycję Pana Pawła Łysia, „Wiele ścieżek w języku angielskim – którą wybrać?”. Więcej na jej temat znajdziecie TUTAJ .

Warto po nią sięgnąć z wielu przyczyn, nie tylko dlatego że książka ta w niebanalny sposób poszerzy wiedzę i umiejętności językowe każdego anglofila. Kolejnym argumentem jest fakt, że niedawno ukazał się do tej pozycji suplement (w formacie PDF), o którym tak pisze sam autor:

Drogi Czytelniku!

Niniejszy suplement ma na celu rozszerzenie i dopełnienie zagadnień opisanych w rozdziałach 3, 5, 7 i 8 z książki. Materiał zawarty w suplemencie opracowałem w sposób identyczny jak w podręczniku, a więc znajdziesz tutaj:

– zwięzłe i pozbawione (na ile to możliwe) technicznego żargonu wyjaśnienia omawianych zagadnień;

– bogactwo kontekstowych przykładów w postaci zdań, dialogów oraz ilustracji;

– ciekawe ćwiczenia zapewniające dodatkową bazę przykładów oraz klucz z odpowiedziami do nich;

– liczne nawiązania do różnych aspektów współczesnej kultury brytyjskiej;

– nieformalne wyrażenia typowe dla współczesnej konwersacyjnej angielszczyzny.

Suplement opracowałem z pomocą zaprzyjaźnionego native speakera – Anglika, co gwarantuje, że opisane w poszczególnych rozdziałach zagadnienia brzmią naturalnie w dzisiejszej angielszczyźnie.

Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Dodam tylko, że suplement czeka na każdego, kto zdecyduje się zakupić książkę Pana Pawła. Będąc zadowoloną posiadaczką książki i suplementu, sama zagłębię się w treść suplementu podczas przerwy świątecznej, na którą z utęsknieniem czekam.  Wy też? 🙂

Więcej o książce i możliwości zakupu znajdziecie pod tym linkiem:

http://syllabus-doncaster.pl/pl/publikacje-2/

 

 

Share with others:

You may also like...