English Matters Calendar – wydanie specjalne magazynu English Matters

Share with others:

Wydanie Specjalne “English Matters”

English Matters Calendar

Już w sprzedaży!

 

Ostatnio Wydawnictwo Colorful Media oddało w ręce czytelników kolejne wydanie specjalne zatytułowane Week by week English Long-term Calendar. To swego rodzaju językowy przewodnik z przeznaczeniem na cały rok nauki. W każdym tygodniu kalndarza na czytelnika czeka nowe językowe wyzwanie, którego podjęcie się pomoże w pochłonięciu nowego słownictwa, zrozumieniu i wyćwiczeniu struktur gramatycznych, a także w poszerzeniu wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Dokładnie rzecz ujmując, mamy cały rok nauki z podziałem na miesiące i tygodnie.

 

 

Na co konkretnie możemy liczyć kupując magazyn?

Przyjrzyjmy się nieco bliżej treściom zamieszczonym w środku. Materiał z przeznaczeniem na jeden tydzień zajmuje dwie kolejne strony magazynu. Dla przykładu, przygodę językową rozpoczynamy studiując artykuł traktujący o pochodzeniu nazw dni tygodnia. Kolejne dwie strony wypełnione są ciekawostkami językowymi z serii This & That z dołączonym mini-dialogiem. W następnym tygodniu podejmujemy się nauki siedmiu idiomów. Co ciekawe, ich znaczenia uczący domyśla się z kontekstu dialogu, w którym dany idiom jest użyty. Czwarty tydzień zachęca do zagłębienia się w tajniki gramatyki przez duże „G” – użycie czasowników modalnych w czasie przeszłym. Nie moją rolą jest odkrywanie tu tematyki każdego artykułu, sądzę jednak że warto wspomnieć o kilku innych, które podczas przeglądania magazynu zwróciły moją szczególną uwagę. Myślę, że tekst z dialogami zasłyszanymi w typowym brytyjskim pubie, albo artykuły opisujące rodzaje napojów i nieco bardziej wyszukane potrawy to propozycje, które rzadziej goszczą w typowych podręcznikach do nauki języka, a na pewno przydadzą się każdemu anglofilowi.

Spodobały mi się także zestawienia słów angielskich przyprawiających nas, Polaków, o zawrót głowy, czy też pozycja poświęcona zwrotom porównawczym. Jeśli chcielibyście poznać znaczenie wyrażenia ‘as cool as a cucumber’ czy też ‘as clear as mud’, sięgnijcie do tego wydania. Praktyczna znajomość angielskiego przekłada się na dobrą komunikację, a tej możemy nadać nieco wyrafinowania, jeśli obok idiomów i porównań, w wypowiedzi pojawią się ‘super sayings’.

W codziennym życiu pomaga też znajomość akronimów. Jedne i drugie omówiono w kalendarzu. Magazyn obfituje w ciekawe artykuły poświęcone różnorodnej tematyce. Jeśli wykazujesz zainteresowania kulinarne, podróżnicze, nie obce Ci są zagadnienia związane ze zdrowiem, lub chcesz dowiedzieć się nieco więcej o znanych ludziach tego świata, śmiało możesz sięgnąć po wydanie specjalne English Matters. Niektóre pozycje wzbogacone są o dodatkowe ćwiczenia sprawdzające stopień poznania danego zagadnienia. Wiele z artykułów zawiera specjalne kody dostępu do nagrań w formacie mp3. W nauce pomagają też słowniczki dołączone do tekstów.

Dla kogo magazyn jest przeznaczony? Na pewno skorzystają wszyscy ci, którzy znają język na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym, a jednocześnie wykazują wolę i chęć systematycznego uczenia się bez zewnętrznego przymusu, a wręcz przeciwnie, z dużą dozą przyjemności. Dodam, że nie widzę przeszkód, aby z magazynu korzystać w sposób wybiórczy bez rygorystycznego planu zakładającego pochłonięcie wszystkiego w ciągu roku. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie zawiedzie się na jakości artykułów. Co więcej, jeśli chcesz, możesz zacząć kiedy chcesz i w miejscu, które Tobie odpowiada – kalendarz jest tak naprawdę bezterminowy.
Jako nauczyciel języka, mogę z całą pewnością polecić wydanie wszystkim uczącym jeśli tylko mają do czynienia z osobami reprezentującymi wystarczający poziom zaawansowania. Dla mnie osobiście English Matters Calendar stanowi świetne wsparcie i źródło pomysłów na kolejne zajęcia. Nie ukrywam, że jest przy tym pozycją, która wzbogaca moją wiedzę i pozwala „nie wypaść z rytmu”.

Na koniec słów kilka o formacie i szacie graficznej wydania. Już sam format w postaci książeczki nieco większej od A5, wskazuje na wydanie specjalne. Miła w dotyku okładka przykuwa wzrok złoto-białym nadrukiem tytułu. W środku dominuje kolorystyka, której odpowiednio wyważona intensywność stanowi cenny element szaty graficznej zapewniający dobry odbiór. Kolory nie obciążają wzroku, ale przyciągają uwagę kierując ją na treść artykułów. Wszystkie elementy wydają się być zawieszone w odpowiednim porządku, istnieje tu pewna przewidywalność, a jednocześnie nie wieje nudą. Wręcz przeciwnie, po otwarciu magazynu, odbiorca ma ochotę brnąć dalej i dalej.
I na koniec, zachęcając do sięgnięcia po wydanie specjalne English Matters, dodam że decydując się na jego zakup, otrzymamy wartościowy produkt w przystępnej cenie.

To i inne pozycje Wydawnictwa Colorful Media możecie zakupić na stronie:  Kiosk z magazynami wydawnictwa

Polecam także zajrzeć i przekonać się jakie inne czasopisma językowe  ma do zaoferowania Wydawnictwo. Znajdziesz je tutaj: http://www.magazynyjezykowe.pl/

Na koniec niespodzianka dla czytelników. Podany link przeniesie Was się do strony Wydawnictwa, skąd będziecie mogli pobrać darmowy e-magazyn do nauki języków obcych: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Wszystkim tym, których zachęciłam do sięgnięcia po magazyn życzę miłej lektury.

 

Share with others:

You may also like...