Celebrations and Festivals – wydanie specjalne dwumiesięcznika English Matters

Share with others:

Wydanie Specjalne “English Matters”

Celebrations and Festivals

Już w sprzedaży!

 

 

English Matters to znany miłośnikom języka angielskiego magazyn Wydawnictwa Colorful Media. Ostatnio w moje ręce trafiły dwa świeże wydania specjalne. Dziś słów kilka o jednym z nich.

Pozycja Celebrations and Festivals to magazyn posiadający ciekawą szatę graficzną. Układ poszczególnych części jest przejrzysty – przyjemne dla oka kolory, którymi wyróżniono poszczególne rozdziały pomagają szybko odnaleźć każdy artykuł, a wysokiej jakości zdjęcia ściśle związane z tematyką artykułu stanowią kolejny czynnik motywujący do zagłębienia się w treść.
W przeciwieństwie do wielu innych czasopism, czytając English Matters nie jesteśmy bombardowani rozpraszającymi nas reklamami. W czasopiśmie odnajdujemy dokładnie to, co sugeruje okładka oraz spis treści. W rezultacie dostajemy do ręki ponad 50 stron wypełnionych wartościowym tekstem. Sam magazyn jest przy tym lekki, więc spokojnie możemy zabrać pismo wszędzie tam, gdzie znajdziemy czas i ochotę na czytanie, nie dźwigając przy tym zbędnych kilogramów.

 

Na jakie treści możemy liczyć otwierając wydanie?

Wszystkie artykuły dotyczą świąt i festiwali, które cyklicznie odbywają się w krajach anglojęzycznych, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Znajdziemy zatem ciekawe pozycje na temat brytyjskich tradycji Bożonarodzeniowych, sposobach spędzania Nowego Roku w Londynie, historii Świętego Patryka związanego z Irlandią czy też świętowania Dnia Niepodległości w USA. Nie brakuje przy tym wyczerpujących informacji i ciekawostek o wydarzeniach mniej znanych polskiemu odbiorcy – sporo dowiemy się o Guy Fawkes Day, London Fashion Week, a nawet o wywołujących niemałe zaskoczenie i uśmiech na twarzy Cheese-Rolling w Gloucester, Maldon Mud Race w Essex oraz naleśnikowym szaleństwie podczas corocznego Pancake Race w Olney w Buckinghamshire. Na miłośników wielokulturowości czeka ciekawy tekst zatytułowany ‘Communities Across the UK’, zaś osoby zainteresowane literaturą brytyjską dowiedzą się dlaczego dzień 25 stycznia jest wyjątkowy dla Szkotów i szkockiej poezji. Specjalne wydanie English Matters nie zapomina o fanach historii i kultury Stanów Zjednoczonych. Oprócz wspomnianego już Independence Day, wzbogacimy swoją wiedzę o historii i współczesnym sposobie świętowania Thankgiving Day. Co więcej, uzyskamy też odpowiedź na pytanie, „O co właściwie chodzi z Halloween i skąd się ono wzięło w Stanach?”. Każdy artykuł znalazł swoje miejsce w jednej z siedmiu sekcji tematycznych, które znane stałemu czytelnikowi, pomogą zapewne w szybkim odnalezieniu interesującej nas tematyki.

Przy gorącej kawie z chęcią otwarłam część zatytułowaną Leisure i poczytałam o adaptacjach noweli Dickensa
‘A Christmas Carol’, aby następnie przenieść się do sekcji związanej z podróżowaniem, gdzie poczułam magię londyńskiego oczekiwania na kolejny rok.

Moją uwagę przykuła również sekcja Conversation Matters, w której w ciekawy sposób wyeksponowano zwroty i całe zdania, jakie można usłyszeć przy świątecznym stole.

 

Komu wydanie jest dedykowane?

Krótko mówiąc każdemu, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę o historii, kulturze i tradycjach krajów  anglojęzycznych, a przy tym wzbogacić swój angielski. Od czasu, kiedy sama zetknęłam się z angielskim niezmiennie twierdzę, że miłość do języka obcego oraz potrzeba poznawania świata i innych kultur idą w parze i są nierozerwalnie ze sobą związane. O wiele więcej zyskasz poznając brytyjskie tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia czytając odpowiedni artykuł w języku angielskim, niż jeśli zrobisz to samo, ale w języku polskim. To jak pieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu – wiesz więcej i umiesz więcej, a twoje umiejętności językowe niepostrzeżenie nabierają rozpędu i wskakują na wyższy poziom zaawansowania.
Celebrations and Festivals możesz studiować samodzielnie. Pomogą Ci w tym nie tylko dobrej jakości artykuły, ale także dodatki w postaci słowniczka wraz z transkrypcją fonetyczną do tekstu oraz specjalne kody mp3 umożliwiające pobranie plików z nagraniem do większości artykułów.
Jeśli jesteś nauczycielem lub lektorem języka angielskiego, magazyn może stanowić świetne źródło inspiracji oraz Twoją biblioteczkę z tekstami do wykorzystania na zajęciach z osobami reprezentującymi poziom średnio zaawansowany i zaawansowany. Do artykułu ‘Guy Fawkes and the Bonfires’ dołączono specjalnie przygotowaną dla nauczycieli kartę pracy do pobrania ze strony wydawnictwa. Jako nauczyciel języka miłą niespodzianką dla mnie byłoby pojawienie się w następnych wydaniach kart pracy do większej ilości artykułów. Przy tej okazji nasuwa mi się też inna myśl, że może wydawnictwo mogłoby pójść o krok dalej i udostępnić interaktywne ćwiczenia online lub filmiki video nawiązujące do treści swoich artykułów.

Podsumowując, Celebrations and Festivals to naprawdę godny polecenia materiał, wypełniony po brzegi wysokiej jakości artykułami. Może stanowić świetne uzupełnienie nauki dla samodzielnie uczących się, jak również wartościowe źródło tekstów i pomysłów na zajęcia językowe dla nauczycieli. I wreszcie ostatni argument przemawiający za sięgnięciem po czasopismo – jest w przystępnej cenie.

To i inne wydania Wydawnictwa Colorful Media możecie zakupić na stronie:  Kiosk z magazynami wydawnictwa

Polecam także zajrzeć i przekonać się jakie inne czasopisma językowe  ma do zaoferowania Wydawnictwo. Znajdziesz je tutaj: http://www.magazynyjezykowe.pl/

Na koniec niespodzianka dla czytelników. Podany link przeniesie Was się do strony Wydawnictwa, skąd będziecie mogli pobrać darmowy e-magazyn do nauki języków obcych: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Wszystkim tym, których zachęciłam do sięgnięcia po magazyn życzę miłej lektury.

 

Share with others:

You may also like...