English On The Way Twenty Seconds Game

Share with others:

Dzisiaj podrzucam grę Twenty seconds na lekcje powtórkowe, zajęcia dodatkowe i te czerwcowe, bo wiem, że sprawdza się w praktyce. Moja wersja tej gry powstała z myślą o powtórzeniu materiału dla klasy drugiej obecnego gimnazjum, głównie w oparciu o New English Plus 3. Jestem jednak przekonana, że może być zastosowana na zajęciach z każda grupą na podobnym poziomie, niezależnie od podręcznika.

Podzieliłam klasę na grupy kilkuosobowe i wyłoniłam lidera grupy. Znalazł się też ochotnik do pilnowania czasu i obsługi timera.
Każda grupa otrzymała:
1. zestaw kart z pytaniami/ zadaniami odwróconych i ułożonych w stosik
2. zestaw dwóch kart pomocniczych
3. planszę
4. pionki
5. timer (najlepiej smartfon z timerem, można skorzystać ze strony classroom timers)

Lider grupy panuje nad ładem i porządkiem oraz poprawnością wypowiedzi. Zasady są proste. Każda osoba po kolei podnosi pierwszą kartę z góry ze stosika. W momencie kiedy przeczyta na głos zadanie, rozpoczyna się odliczanie 20 sekund. Jeśli zadanie zostanie wykonane poprawnie w odpowiednim czasie, osoba przesuwa pionek o jedno pole do przodu. Jeśli odpowiedź jest błędna lub odpowiedzi nie ma wcale, pionka nie przesuwamy. W ciągu jednej sesji (gry) każdy uczestnik ma prawo do dwóch kół ratunkowych: dodatkowego czasu oraz pomocy kolegi z grupy. Jeśli uczestnik chce z takiej pomocy skorzystać, musi podnieść odpowiednią kartę. Wygrywa oczywiście osoba, która jako pierwsza dotrze do mety.
Poniżej niezbędne materiały do pobrania:

English On The Way Twenty Seconds Game – board

English On The Way Twenty Seconds Game – cards

Share with others:

You may also like...