Ćwiczenia na powtórzenie materiału z języka angielskiego 1, …

Share with others:

… czyli zestaw ćwiczeń i gier, które mogą stanowić fajną powtórkę. Są też propozycją do wykorzystania na lekcjach dodatkowych, zastępstwach i na zajęciach tuż przed końcem roku szkolnego. Wszystko po to, aby lekcje języka były urozmaicone, a uczniowie kreatywnie i z zapałem w nich uczestniczyli. Większość ćwiczeń powstało w oparciu o narzędzi TIK, a ich użycie wymaga dostępu do internetu.

 

 

 

1. Na początek trochę gramatyki w wersji przekrojowej i na wesoło. I tu proponuję zestaw dwóch quizów online:

Grammar quiz 1 oraz Grammar Quiz 2

 

 

 

 

Te same treści, aczkolwiek w zupełnie innym wydaniu, obejmuje gra planszowa nazwana English on the Way Smiley Game. Trzeba poświęcić trochę czasu na wycinanie i laminowanie, ale warto, z doświadczenia wiem, że uczniowie lubią taką formę powtórki i świetnie ze sobą współpracują w małych grupach. Link do gry znajdziecie tutaj: Uśmiechająca się gra planszowa.

 

 

 

 

 

2. Kolejną propozycją na lekcje powtórkowe i dodatkowe są ćwiczenia na parafrazowanie zdań. Trudna sztuka przekształcania zdań może okazać się niezłą zabawą. Spróbujcie.

Ćwiczenie w przekształcaniu zdań – cz.1 i Ćwiczenie w przekształcaniu zdań – cz. 2

Ćwiczenia można wykonywać indywidualnie lub w grupach, w tym przy użyciu opisanych i pokazanych w poście dźwiękowych przycisków (buzzers). To niezła zabawa, nie tylko dla maluchów. Polecam wykorzystać w pracy z gimnazjalistami.

 

 

 

3. Na koniec proponuję zestawy ćwiczeń, które pozwolą powtórzyć słownictwo z wybranych tematów. Myślę, że w sam raz przed wakacyjnymi wyjazdami poza granice Polski.

Słownictwo angielskie w podróży

Oprócz słownictwa związanego z turystyką i podróżowaniem, to ćwiczenie świetnie sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem  tablic, ogłoszeń i innych tekstów, które napotkamy podczas zagranicznych podróży. Oprócz quizu wielokrotnego wyboru znajdziemy tu także wersję do wydrukowania w formacie PDF.

 

 

Zakupy i usługi – zestaw ćwiczeń

Pod powyższym linkiem znajdziemy cały zestaw ćwiczeń interaktywnych związanych z tematami Shopping i Service.

 

 

 

4. Na koniec przedstawiam ostatni narybek na blogu, a mianowicie popularną grę Taboo w odmianie książeczkowej. Zabawa pozwala na praktyczne stosowanie języka, aktywizuje do mówienia i wykorzystywania znanego słownictwa z tematu School and school rules.

School Taboo Game

 

 

 

 

 

Zachęcam do skorzystania z wyżej przedstawionych propozycji. Wkrótce pojawią się nowe ćwiczenia, również te z serii “druga połowa czerwca, czyli myślimy jedynie o wakacjach”. Zapraszam do zaglądania na bloga, jak również na moja stronę na facebooku.

Share with others:

You may also like...